तीजको समयमा रातो रङ बढी प्रयोग हुन्छ। रातो रङलाई तीजको प्रतीकको रुपमा मानिन्छ। विवाहित होस् वा अविवाहित सबैले रातो रङ नै प्रयोग गर्छन्। रातो रङ आफैँमा हेभी कलर हो त्यसैले रातो पहिरनमा हलुका मेकअप सुहाउँछ।

आँखामा हेभी मेकअप गरेर ओठमा न्यूड कलर लगाउँदा उपयुक्त हुन्छ। ओठमा रातो लिपिस्टिक नै लगाउने हो भने आँखामा भने हल्का मेकअप गर्नुपर्छ।

स्किन केयर र मेकअपमा फरक
राम्रो देखिने धुनमा बजारमा पाइने जस्तोसुकै प्रडक्ट प्रयोग गर्नुहुँदैन। मेकअप गर्नुभन्दा अगाडि आफ्नो स्किन कस्तो छ भनेर थाहा पाउन जरुरी छ।

मेकअप गर्नुअघि स्किन केयर महिला र पुरुष दुवैलाई जरुरी छ। अहिले स्किन केयरको बारेमा चर्चा पनि राम्रै भइरहेको छ। स्किन केयर सबैलाई आवश्यक छ भने मेकअप भनेको इच्छा हो।

तपाईं आफ्नो अनुहार धोएर वा क्लिन्जिङ गरेपछि मोस्जराइजर र सनस्क्रिन लगाउने प्रक्रियासम्म स्किन केयर हो। सनस्क्रिन दुई तहमा लगाउन अति जरुरी छ। अहिलेको गर्मी र धुलोधुँवाको कारण पनि सनस्क्रिन लगाउन आवश्यक छ।

सनस्क्रिनपछि हामीले जे लगाउँछौँ, त्यो हाम्रो चाहना हो। मेकअप कस्तो गर्ने भन्नेबारेमा भने ध्यान दिनुपर्छ। सनस्क्रिन लगाएपछि फाउन्डेसन लगाउनुपर्छ।

यसले घामबाट हाम्रो छालालाई रक्षा गर्छ। आफ्नो छालाको सुरक्षाको लागि दिनमा दुई पटक सनस्क्रिन लगाउनु पर्छ। त्यसपछि कम्प्याक्ट पाउडर लगाउनुपर्छ। मेकअप उमेरअनुसार पनि फरक हुन्छ। त्यसैले आफ्नो उमेरलाई पनि ध्यान दिनुपर्छ।

आफ्नो छाला कस्तो छ भनेर यसरी थाहा पाउनुहोस्
व्यक्तिअनुसार छाला फरक हुन्छ। एउटै परिवारमा पनि सबैको छाला एकै प्रकारको हुँदैन। हामी परिवारमा सबैले एउटै क्रिम प्रयोग गरे हुन्छ भन्ने मान्यता राख्छौँ तर त्यो गलत छ। छालाको प्रकार जस्तो छ, त्यसैअनुसार हेरचाह गर्नुपर्छ। सामान्यतः हाम्रो छाला ५ प्रकारको हुन्छ।

१) नर्मल– यस्तो छालामा धेरै चिल्लो पनि हुँदैन र धेरै सुख्खा पनि हुँदैन।
२) ओइली– यस्तो स्किनमा चिल्लो धेरै आउँछ।
३) ड्राइ– यसमा आफ्नो छाला सुख्खा हुन्छ।
४) कम्बिनेसन– यस्तो छालामा गाला सुख्खा हुन्छ भने अन्यत्र ज्यादा चिल्लो।
५) सेन्सेटिभ– यस्तो छालामा कुनै प्रडक्ट लगाउनुअघि परीक्षण गर्न जरुरी छ। अन्यथा त्यसको असर देखिन सक्छ। त्यसका लागि कानपछाडि आफुले प्रयोग गर्न लागेको नयाँ प्रडक्टलाई लगाएर २४ घण्टासम्म छाड्नुपर्छ यस्तो गर्दा केही रियाक्सन भएन भने त्यो प्रडक्ट तपाईंका लागि उपयुक्त छ।

Facebook Comments Box