काठमाडौँ / पूर्वप्रधानमन्त्री एवं नेपाल समाजवादी पार्टी (नेसपा)का अध्यक्ष डा. बाबुराम भट्टाराईले कानुन व्यवसायी भगवती पाण्डे पक्राउ प्रकरणमा प्रहरीले नेसपाका नेता तथा कार्यकर्तालाई पक्राउ गरी चरम यातना दिएको भन्दै गम्भीर आपत्ति जनाएका छन् ।
भट्टराईले बिहीबार एक विज्ञप्ति जारी गर्दै पाण्डेलाई पक्राउ गर्न माग गरेका केन्द्रीय सदस्य दिलमाया मोक्तानलगायत नेता तथा कार्यकर्तालाई प्रहरीले पक्राउ गरेकोमा आपत्ति जनाएका हुन् ।

‘शान्तिपूर्ण रूपले प्रदर्शन गरिरहेका प्रदर्शनकारीहरूलाई अनावश्यक बल प्रयोग गरी दर्जनौँलाई घाइते बनाउनु, उल्टै घाइतेहरूलाई पक्राउ गर्नु र पक्राउपछि प्रहरी कार्यालयभित्र लगेर निर्घात कुटपिट गर्नु लोकतन्त्रको उपहास हो । प्रहरी, प्रशासनको यस्तो पञ्चायती शैलीको घोर भर्त्सना गर्दछौँ’, विज्ञप्तिमा उल्लेख छ ।

तामाङ र मगरलगायतका जाति, समुदायको संस्कारलाई लिएर पाण्डेले विवादास्पद अभिव्यक्ति दिने कानुन व्यवसायी भगवती पाण्डेलाई पक्राउ गर्न अदालतले आदेश जारी गरेको थियो । बुधबार पाण्डेलाई पक्राउ गर्नुपर्ने माग राख्नै उनीहरू जिल्ला प्रहरी परिसर टेकुमा घेराउ गर्न गएका थिए ।

Facebook Comments Box